Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa
czytaj więcej
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
29 marca 2026
Dzisiejsza liturgia pokazuje nam Jezusa wkraczającego do Jerozolimy wśród powszechnej radości. A jednak ta radość prowadzi nas wprost do tajemnicy krzyża. Słuchając ewangelicznego opisu, przeżyjemy mękę Pańską: od zdrady Judasza, przez samotną modlitwę w Ogrójcu, po sąd Piłata, biczowanie, koronę cierniową i ukrzyżowanie. Niech ta Ewangelia poruszy nasze serca, abyśmy idąc za Jezusem, odrzucili grzech i z wdzięcznością przyjęli Jego ofiarę.
Dziś kolekta na parafię. „Bóg zapłać” za ofiary!
1. Serdecznie zapraszam na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00.
2. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św.:
* Wielki Poniedziałek: 7.20–7.50;
* Wielki Wtorek: 17.00–17.50 (dzieci i młodzież szkolna);
* Wielka Środa: 7.20–7.50;
* Wielki Czwartek: 15.15–17.30;
* Wielki Piątek: 8.30–10.30 oraz 15.00–16.30;
* Wielka Sobota: 8.30–12.00.
3. W WIELKI CZWARTEK – o godz. 17.30 gorzkie żale (cz. 1 i 2), o godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację zakończymy o godz. 21.00 odmówieniem komplety.
4. W WIELKI PIĄTEK o godz. 8.00 – ciemna jutrznia, potem o godz. 10.00 – droga krzyżowa (za zmarłych zalecanych w Wielkim Poście), o godz. 16.30 – gorzkie żale (cz. 3). Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Na adorację przy Bożym Grobie zapraszamy po zakończeniu liturgii aż do godz. 21.00 (18.15 – Panowie, 19.00 – Panie, 20.00 – Młodzież), a w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do godz. 17.00 według proponowanego planu umieszczonego w gablotce i na stronie internetowej parafii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Kolekta w tym dniu na Boży Grób w Jerozolimie.
5. W WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 8.00 zapraszamy na ciemną jutrznię. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 13.00, 13.30 oraz 14.00. Na adorację przy Bożym Grobiezapraszamy od godz. 8.00 do godz. 17.00. O godz. 20.00 rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej, którą zakończymy procesją rezurekcyjną. Prosimy o zabranie ze sobą świecy. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy poczty sztandarowe i mężczyzn do niesienia baldachimu. Proszę o pozostawienie miejsc na chórze dla orkiestry „Silenzio”.
6. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy do udziału w świątecznej liturgii i uroczystych nieszporach o godz. 14.00. Dzieci zapraszam na Mszę Świętą o godz. 11.00, po której odbędzie się „szukanie zajączka” w ogrodzie parafialnym.
7. Zbiórka ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 9.00.
8. Dziękuję zaangażowanym w przygotowanie drogi krzyżowej ulicami Woli.
Piąta Niedziela Wielkiego Postu
czytaj więcej
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2026
Dla Boga nigdy nie jest za późno. Uświadamia nam to wskrzeszenie Łazarza, o którym usłyszymy w dzisiejszym fragmencie Ewangelii. Jezus, przywracający życie człowiekowi martwemu od kilku dni, pokazuje, że ma władzę nawet nad śmiercią – również duchową. Nad nami także rozlega się wołanie Zbawiciel: „Wyjdź na zewnątrz!”. To wezwanie do wszystkich pozostających w niewoli grzechu i nałogów, ludzi przygniecionych ciężarem swoich win i uwięzionych w grobach zawiedzionych nadziei. Podczas tej Eucharystii pozwólmy Jezusowi przywrócić nam wolność dzieci Bożych.
Dziś kolekta na parafię. Dziękuję za złożone ofiary!
1. Serdecznie zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00. O godz. 16.00 sprzed kościoła wyjazd parafialny do kina na film „Najświętsze Serce”.
2. W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Wszystkich pragnących włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. W zakrystii lub na regale z prasy można pobrać puste deklaracje.
3. W czwartek o godz. 17.25 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna.
4. W piątek odprawimy drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 18.45 w kościele, a następnie przejdziemy ulicami: Szkolną, Krótką, Mokrą, Powstańców, Wałową i Szkolną do kościoła. Rozważania przy poszczególnych stacjach poprowadzą przedstawiciele grup parafialnych. Prosimy o zabranie ze sobą krzyży.
5. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w Wielki Wtorek od godz. 8.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
6. W sobotę o godz. 9.30 - zbiórka ministrantów, o godz. 11.00 – spotkanie Dzieci Maryi, a o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Rodzice ministrantów przygotowują palmy, które będzie można nabyć w najbliższy czwartek po Mszy Świętej w domu katechetycznym. Dobrowolne ofiary za palmy zostaną przeznaczone na pielgrzymkę ministrantów do Rzymu.
8. Młodzież zapraszamy do przeżywania Niedzieli Palmowej w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 13.00, a powrót około 17.00. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. i Eucharystia. Zapisy w zakrystii lub przez formularz na stronie internetowej parafii. Koszt wyjazdu pokrywa parafia.
9. Młodych (minimum 15 lat) zapraszam do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
10. Dziś przed zakrystią członkowie Caritasu rozprowadzają paschaliki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne (duże – 20 zł, a małe - 10 zł).
11. Tegorocznych maturzystów zapraszam na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę 23 kwietnia br.
12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o mistyczce ze szczecińskiego bloku, o polskiej rodzinie, która za ukrywanie Żydów została zamordowani przez Niemców oraz o tym, dlaczego zasłaniamy krzyże w kościołach.
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu
czytaj więcej
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15 marca 2026
Dzisiejsza niedziela, to niedziela „Laetare”, a jej nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Radość płynie od Boga, który jest źródłem naszej pociechy. Wynika stąd, że Bóg okazuje nam miłosierdzie, daje łaskę zbawienia. Wszystko to objawiło się w Chrystusie – posłanym przez Boga, by świat został zbawiony. Uczestnicząc w Eucharystii, wstępujemy do niebieskiego Jeruzalem. Uczestniczymy w misterium zbawienia, by nasze myśli były godne Boga, a miłość do niego szczera.
Dziś kolekta na archidiecezję. Bóg zapłać za złożone ofiary!
1. Serdecznie zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00.
2. W czwartek o godz. 17.25 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna, a po niej – katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa.
3. W piątek na godz. 17.15 zapraszamy na drogę krzyżową. Wypominki można składać w zakrystii.
4. W sobotę o godz. 11.00 – spotkanie Dzieci Maryi, a o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
6. Za tydzień przed zakrystią członkowie Caritasu rozprowadzać będą paschaliki (duże – 20 zł, a małe – 10 zł).
7. Organizujemy wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” w niedzielę 22 marca o godz. 16.00. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
Młodych (minimum 15 lat) zapraszamy do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu
czytaj więcej
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8 marca 2026
W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Kościół prowadzi nas do studni w Sychar, gdzie Jezus spotyka Samarytankę. To spotkanie objawia Mesjasza, który zna nasze najgłębsze słabości i grzechy, a mimo to oferuje przebaczenie i odnowę. W tym czasie pokuty i nawrócenia prośmy Ducha Świętego, abyśmy jak Samarytanka poznali Jezusa jako Zbawiciela świata i stali się świadkami Jego miłości w naszych rodzinach i wspólnotach.
Dziś kolekta na parafię. Bóg zapłać za złożone ofiary!
1. Serdecznie zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00.
2. W czwartek o godz. 17.25 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna.
3. W piątek na godz. 17.15 zapraszamy na drogę krzyżową. Wypominki można składać w zakrystii.
4. W sobotę o godz. 11.00 – spotkanie Dzieci Maryi, a o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o zaletach częstej spowiedzi świętej.
8. Organizujemy wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” w niedzielę 22 marca o godz. 16.00. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
9. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 2-4 października 2026 r. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału: 360 zł (osoby powyżej 12 roku życia), młodsi – 200 zł (posiłki i noclegi). Przy zapisie zaliczka w wysokości 100 zł.
10. Młodych (minimum 15 lat) zapraszamy do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
Druga Niedziela Wielkiego Postu
czytaj więcej
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2026
Dzisiejsze słowo ukazuje nam Chrystusa przemienionego na górze Tabor. Widok Jezusa w chwale był przygotowaniem uczniów do próby wiary, jaką miała się dla nich stać Jego męka. To także wezwanie dla nas, abyśmy w okresie Wielkiego Postu trwali w zaufaniu do Zbawiciela, który potrafi przeprowadzić nas przez każdą ciemną dolinę. Gdy trzeba, wzmocni nas doświadczeniem duchowej pociechy. Podczas tej Eucharystii prośmy Ducha Świętego, aby przemieniał nasze serca na „górze Tabor”, czyniąc nas gotowymi na mękę i zmartwychwstanie Pana.
Dziś kolekta na parafię, a przed kościołem do skarbony można złożyć ofiarę na fundusz misyjny Ad Gentes.
1. Serdecznie zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00. Po nabożeństwie spotkanie modlitewne członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
3. W czwartek o godz. 17.25 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna.
4. W sobotę po porannej Mszy Świętej – odwiedziny chorych parafian (zapisy w zakrystii), o godz. 11.00 – spotkanie Dzieci Maryi, a o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
5. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, m.in. o tym, że do Kościoła powinni należeć wszyscy ludzie. Nie ze względu na kościelny triumfalizm, ale dla zbawczego dobra każdego bez wyjątku człowieka. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” pt. Sekret templariuszy oraz miesięcznika „Różaniec” dla zelatorów róż różańcowych.
6. Organizujemy wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” w niedzielę 22 marca o godz. 16.00. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
7. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 2-4 października 2026 r. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału: 360 zł (osoby powyżej 12 roku życia), młodsi – 200 zł (posiłki i noclegi). Przy zapisie zaliczka w wysokości 100 zł.
8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
Menu
- Kalendarium parafialne
- Ogłoszenia duszpasterskie
- Intencje mszalne
- Transmisja online
- Opieka nad grobami księży 2026
- Pielgrzymka do Turcji śladami św. Pawła
- Sprawozdanie duszpasterskie za rok 2025
- Remont kościoła
- Zapytanie ofertowe
- Dofinansowanie ze środków rządowego projektu odbudowy zabytków
- Pielgrzymka do Grecji (z dziennika proboszcza)



