Ogłoszenia duszpasterskie
Piąta Niedziela Wielkanocna
czytaj więcej
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 maja 2026
Jezus mówi w dzisiejszej liturgii: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. Chrystus jest jedyną drogą zbawienia – to On prowadzi przez życie tych, którzy Mu zaufali. Jest prawdą – nie ideą ani systemem, lecz Osobą, która objawia nam Boże miłosierdzie i sens naszego istnienia. Jest życiem – nie tylko przyszłym, ale także obecnym. Dziś Kościół zachęca nas, abyśmy nie tylko pamiętali o zmartwychwstaniu Zbawiciela, lecz coraz odważniej wchodzili na tę drogę, którą jest On sam.
Dziś kolekta na parafię. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo dzieci pierwszokomunijnych oraz majowe na godz. 15.00.
2. Nabożeństwa majowe odprawimy w poniedziałek i środę o godz. 7.30, we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej, w sobotę o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne obrazki.
3. Jutro, wspominając św. Floriana, o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji druhen i druhów z OSP Wola.
4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą szkolną o godz. 18.00.
5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie Dzieci Maryi, a od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
7. Zachęcam do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m.in. o tym, na czym polegała świętość Antonio Gaudiego, genialnego architekta, projektanta Bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie.
8. Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Mężczyzn, którzy rozeznają lub już podjęli decyzję o wstąpieniu do seminarium, władze seminaryjne zapraszają do umówienia się na rozmowę wstępną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej seminarium.
9. Rekolekcje dla młodzieży po bierzmowaniu połączone ze zwiedzaniem Ołomuńca w dniach 22-24 maja br. Koszt 520 zł. Zapisy w zakrystii.
Czwarta Niedziela Wielkanocna
czytaj więcej
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
26 kwietnia 2026
Kościół uwielbia dziś Chrystusa – Dobrego Pasterza. Słowo Boże ukazuje Go jako bramę owczarni, przez którą wchodzi się do wiecznego szczęścia. „Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony” – zapewnia Jezus. On zna każdego z nas po imieniu i wiedzie „po właściwych ścieżkach", oczekując od nas tylko zaufania. W tym dniu modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. Niech nie zabraknie tych, którzy wpatrzeni w Dobrego Pasterza zatroszczą się o Jego owczarnię.
Dziś kolekta na parafię. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
1. Dziś nie ma nieszporów. O godz. 14.00 w domu katechetycznym spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci szkolne do spowiedzi św., a na godz. 18.00 na Mszę Świętą szkolną.
3. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca.
4. W piątek obchodzimy święto św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 14.00 (za wyjątkiem 3 maja), w poniedziałki i środy o godz. 7.30, we wtorki, czwartki i piątki po Mszy Świętej wieczornej, a w soboty o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne obrazki.
5. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji maturzystów, a po Mszy Świętej udzielimy im specjalnego błogosławieństwo.
6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Po porannej Mszy Świętej – odwiedziny chorych parafian (zgłoszenia w zakrystii).
7. Msza św. w intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 11.00, a o godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe dla tych dzieci i ich gości.
8. Abp Andrzej Przybylski udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja br. Jednocześnie tych wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy prosi o modlitwę w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.
8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
9. Młodych (minimum 15 lat) zapraszamy do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
10. Rekolekcje dla młodzieży po bierzmowaniu połączone ze zwiedzaniem Ołomuńca w dniach 22-24 maja br. Koszt 520 zł. Zapisy w zakrystii.
Trzecia Niedziela Wielkanocna
czytaj więcej
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA
19 kwietnia 2026
Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli koncentruje się na spotkaniu uczniów zdążających do Emaus ze zmartwychwstałym Jezusem. Zbawiciel sam dołącza do podróżnych, zdruzgotanych z powodu śmierci ich Mistrza. Uczniowie nie wiedzą, kim jest towarzysz ich drogi, ale ich serca pałają, gdy do nich mówi. Wreszcie poznają Go przy łamaniu chleba. Nam także Jezus towarzyszy w drodze, pozostając wielokrotnie nierozpoznany. Tu jednak, na Eucharystii, Chrystus objawia się nam bezpośrednio, aby się z nami zjednoczyć. Tu otwierają się nasze oczy i powraca pokój, jakiego świat dać nie może.
W naszej wspólnocie witamy dziś ks. Andrzeja Urbańczyka SDB wraz z ekipą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Ks. Andrzej wygłosi słowo Boże, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka na misje w Sierra Leone. Ofiara przeznaczona zostanie na organizację wakacyjnego obozu w salezjańskim ośrodku w Sierra Leone (Afryka).
1. Kolekta dzisiejsza jest na parafię. Dziękujemy za wszelkie ofiary.
2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 14.00.
3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam do salki katechetycznej rodziców ministrantów na spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Rzymu.
4. W czwartek o godz. 17.25 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna.
5. W sobotę o godz. 11.00 – spotkanie Dzieci Maryi, a od 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
6. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 2-4 października 2026 r. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
7. Młodych (minimum 15 lat) zapraszamy do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
8. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Turcji śladami św. Pawła w dniach 15-23 września 2026. Szczegóły na stronie internetowej.
9. Informuję, że tegoroczną procesję Bożego Ciała organizujemy na trasie: ul. Szkolna (w stronę osiedla), ul. Pszczyńska, ul. Szkolna (do kościoła).
10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
Druga Niedziela Wielkanocna
czytaj więcej
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
12 kwietnia 2026
Druga niedziela wielkanocna jest w Kościele Świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia Słowa ukazuje nam, że najpiękniejszym owocem Zmartwychwstałego dla nas jest udział w Jego życiu. Tej nowości życia doświadczamy poprzez dar przebaczenia grzechów. Pozwólmy Zmartwychwstałemu Jezusowi, by nas przemieniało Jego Miłosierdzie.
Kolekta dzisiejsza jest na Caritas archidiecezji. Dziękujemy za wszelkie ofiary.
1. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.00.
2. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam do salki katechetycznej wszystkich pragnących zaangażować się w przygotowanie festynu parafialnego.
3. W czwartek o godz. 17.25 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Msza Święta szkolna.
4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie Dzieci Maryi, a od 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Andrzeja Urbańczyka SDB z Oświęcimia wraz z ekipą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Ks. Andrzej wygłosi słowo Boże, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka na misje w Sierra Leone. Ofiara przeznaczona zostanie na organizację wakacyjnego obozu w salezjańskim ośrodku Don Bosco Fambul we Freetown.
6. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnych rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 2-4 października 2026 r. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału: 360 zł (osoby powyżej 12 roku życia), młodsi – 200 zł (posiłki i noclegi). Przy zapisie zaliczka w wysokości 100 zł.
7. Młodych (minimum 15 lat) zapraszamy do udziału w Festiwalu Życia w Kokotku w dniach 6-12 lipca br. Zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii.
8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
9. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Turcji śladami św. Pawła w dniach 15-23 września 2026. Szczegóły na stronie internetowej.
Niedziela Wielkanocna
czytaj więcej
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
5 kwietnia 2026
Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego gromadzimy się, by świętować tę najwspanialszą nowinę. Pusty grób to znak triumfu życia nad śmiercią. Jezus otworzył nam niebo i jest z nami po wszystkie dni. Podczas tej Eucharystii otwórzmy się na paschalną radość, bo Chrystus Zmartwychwstały prowadzi nas do Ojca. Alleluja!
„Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę świąteczną!
1. Zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 14.00.
2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte zostaną odprawione wedle porządku niedzielnego. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
3. W czwartek o 18.00 – Msza Święta szkolna.
4. W związku z przeżywaną oktawą Świąt Wielkanocnych w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie Dzieci Maryi, a od 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godz. 18.30-19.00
7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy tegoroczny Tydzień Miłosierdzia. Kolekta na Caritas.
8. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. odprawianej w sobotę 11 kwietnia o godz. 11.00 w kościele w parafii św. Jana Chrzciciela w Studzienicach z okazji konwentu wielkanocnego. Będziemy się modlić w intencji duszpasterzy i wiernych naszego dekanatu.
9. Dziękuję ks. Henrykowi za posługę w konfesjonale! Słowa wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich zaangażowanych w liturgię Wielkiego Tygodnia oraz jej uczestników! Dziękuję pocztom sztandarowym i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Silenzio” za obecność na rezurekcji! „Bóg zapłać” za przygotowanie dekoracji ciemnicy, Bożego grobu i świątecznego wystroju kościoła. Dziękuję tym, którzy przesłali życzenia świąteczne i dary na farski stół wielkanocny.
10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Menu
- Kalendarium parafialne
- Ogłoszenia duszpasterskie
- Intencje mszalne
- Transmisja online
- Opieka nad grobami księży 2026
- Pielgrzymka do Turcji śladami św. Pawła
- Sprawozdanie duszpasterskie za rok 2025
- Remont kościoła
- Zapytanie ofertowe
- Dofinansowanie ze środków rządowego projektu odbudowy zabytków
- Pielgrzymka do Grecji (z dziennika proboszcza)



